Gündem

Yurt İçinde Beli Kırılan PKK Çareyi Ermenistan’da Buldu

Yurt içi ve Kuzey Irak’ta art arda darbeler alan terör örgütü PKK’nın yeni planı deşifre oldu. Terör örgütü, Ermenistan’daki kamplarında eğitim gören üyelerini, sınırdan geçirerek Karadeniz dağlarına konumlandırmayı planlıyor.

Yurt içi ve Kuzey Irak’ta art arda ağır darbeler alan PKK’nın yeni planı deşifre oldu. Kuzey Irak üzerinden Karadeniz’e sızma girişimi başarısız olan PKK’nın yeni planında Ermenistan ayrıntısı dikkat çekti.

TENDÜREK DAĞI’NA SOKTU

Örgütün, Ermenistan’daki kamplarda bulunan teröristleri özellikle yasadışı sol terör örgütlerinin yoğun olarak yapılandığı Ağrı, Bingöl, Tunceli ve Tokat üzerinden Karadeniz dağlarına sokmaya çalıştığı belirtildi.

Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre, PKK’nın Ermenistan’daki kamplarında bulunan teröristleri sınırdan geçirerek Tendürek Dağı’na soktuğu ortaya çıktı. Ermenistan’ın yıllardır desteklediği ve kamplarının bulunduğu Ermenistan sınırından geçen teröristlerin TİKKO, MKP, TİKB, MLKP gibi yasadışı sol terör örgütlerinin kamuflesi altında özellikle mevsimlik işçileri kullanarak bölgeye sızma girişiminde olduğu öğrenildi.

KARADENİZ ISRARININ SEBEBİ

Terör örgütünün Karadeniz ısrarının asıl sebebi de ortaya çıktı. Amanos Dağlarındaki en büyük lokal eylem grubu yok edilen PKK’nın, yeniden yapılanamayınca Karadeniz’i Amanoslara çevirmek istediği belirlendi. PKK’nın yakalanan sözde “Akdeniz açılım” sorumlusu ‘Halo’ kod adlı Eyüp Çelik’in verdiği ifadeler doğrultusunda yapılan operasyonlarla, örgüt Amanoslarda büyük darbe yemişti. Örgütün ilk etapta teröristlerini sokmak istediği Karadeniz’e ardından da mühimmat ve patlayıcı sevkiyatı yapmayı planladığı tespit edildi.

 

GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE

Terör örgütün farklı yollardan Karadeniz bölgesine sızmak istemesi üzerine teyakkuza geçen güvenlik birimleri özellikle yasa dışı sol terör örgütlerinin yapılandığı Tunceli, Bingöl, Ağrı ve Tokat çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Havadan İHA’larla izlenen bölgelerdeki askeri birlikler olası operasyon için hazır bekletiliyor.

 

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları