Gündem

Yılmaz Özdil, Erdoğan’dan Yardım İstedi: Kılıçdaroğlu’nu Görevden Al

Muhalif tutumuyla dikkat çeken Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak “İlk icraat olarak Kılıçdaroğlu’nu görevden al. Kayyuma da razıyım” dedi.

24 Haziran seçim sonuçlarının ardından CHP’de liderlik tartışmaları başladı. Muharrem İnce’nin ‘devam’ measajına Kılıçdaroğlu’ndan ‘istifa yok’ resti geldi. Kılıçdaroğlu ve yönetimin tavrı parti içinde tepkilere neden olurken gaeteci Yılmaz Özdil, bugünkü yazında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek ‘kayyum’ çağrısında bulundu.

CHP’DE KAZAN KAYNIYOR

Resmi olmayan seçim sonuçlarıyla birlikte CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, CHP’nin oy oranından 8 puan daha yüksek alması parti içi tartışmaları başlattı. Elazığ milletvekili Gürel Erol ve eski milletvekili Eren Erdem, Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti. Muharrem İnce de ‘yola devam’ mesajı verince CHP’de yeni bir liderlik yarışı mı başlıyor soruları gündeme geldi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İNCE’YE: BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI

İstifa iddialarının ardından parti genel merkezinde kameraların karşısına geçen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu seçimin tek kaybedeni vardır AK Parti’dir. 7 puan kaybetmiştir, parlamentoda çoğunluğunu kaybetmiştir. Kazanan da demokrasidir. Bu sonucu kolay elde etmedik. Hangi süreçlerden bugüne geldiğimizi de herkesin bilmesi lazım” kapıları kurultaya kapatmış oldu.

İnce ile de dikkat çeken ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu “Muharrem beyin CHP’den fazla oy almasını öteden beri savunduk zaten. Aksi halde nasıl cumhurbaşkanı adayı olacak? Neden Muharrem bey altı oku çıkardı? Herhalde daha fazla oy almak için. Dolayısıyla biz Muharrem beyin bütün çalışmalarına katkı verdik ve gösterdiği performansı da doğru bulduk. Hiçbir eleştiri de yapmadık. Çalıştı, genç, dinamik, enerjik. Çalıştı, mücadele etti hepsi doğrudur. CHP’den fazla oy alması kadar doğal bir şey de olamaz. Oy almasaydı büyük sorun çıkacaktı. Ama beklentinin altında kaldı; kendi ifadesi. Bireysel çıkar peşinde koşan, koltuk sevdasına tutulanların bizim partimizde yeri yoktur.” dedi.

YILMAZ ÖZDİL’DEN ERDOĞAN’A ÇAĞRI

Kılıçdaroğlu’nun istifa etmeyerek kullandığı ifadeleri tepki gösteren Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: “Bak bunca senedir senden hiçbir şey istemedim. İlk defa bi şey rica ediyorum.” diyen Özdil, “Tek adam seçildin, hazır Ohal de kalkmamışken, ilk icraat olarak gözünü seveyim şunu görevden alıver, kırma beni. Kayyuma bile razıyız gari!”

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir