Spor

Terim istemedi, Roma hemen kaptı: Tuğberk Tanrıvermiş

Galatasaray A Takımı antrenörlerinden Tuğberk Tanrıvermiş, Fatih Terim’in kendisine yeni yapılanmada görev vermemesinin ardından Roma’ya transfer edildi.

Adı Tuğberk Tanrıvermiş… 1989 doğumlu ve Avrupa’nın en genç pro lisansına sahip antrenörü. 3 dil biliyor. İngilizce, Almanca ve İtalyanca… Galatasaray’da Prandelli zamanı altyapıda göreve başladı. 2016-2017 sezonunda rekor puanla şampiyonluk yaşayınca Tudor onu yardımcısı yaptı.

YENİ YAPILANMADA GÖREVİ YOK

Tudor’un ekibine katılması Roma Sportif Direktörü Monchi’nin dikkatini çekti. İtalyan spor adamı Tuğberk Tanrıvermiş’i takibe aldı. Tudor gönderilince, Fatih Terim yeni yapılanmada onu ekibine dahil etmedi.

SÖZLEŞMESİ BİTTİ GÖNDERİLDİ

Sezon sonuna kadar maaşını almasına rağmen bir görev verilmedi. Sözleşmesi bittiğinde de gönderildi. Roma, genç antrenörü hemen transfer etti. Altyapı sorumlularından biri yaptı. U15 takımını da ona teslim etti.

ROMA TARİHİNDE BİR İLK!

Roma tarihinde ilk kez bir yabancı antrenörün altyapıda görev yapacağı açıklandı. Monchi’nin Prandelli, Tudor ve Gomis’ten bilgi aldığı ve genç antrenöre ileride daha önemli görevler vereceği öğrenildi.

 

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir