Gündem

Son Dakika! Zabıta Memurunu Döven Başkana 1 Yıl 6 Ay Hapis Cezası İstendi.

Son dakika! Kartal’da zabıta memurunu darp ettiği gerekçesi ile görevden uzaklaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı, hakkında, 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) görevli bir zabıta memuruna şiddet uyguladığı gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan ve hakkında soruşturma başlatılan İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali hakkında, “kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle kasten yaralama” suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Eski İBB Zabıta Dairesi Başkanı Tayfun Karali’nin, Kartal’daki Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü bahçesinde zabıta memuru Kenan Fidan’a arkadaşlarının önünde bağırdığı ve sonra da tokat attığı kamera görüntülerine yansımıştı. Şiddetin etkisiyle zabıta memuru Fidan bayılmıştı. Olayın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, zabıta memuruna şiddet uyguladığı gerekçesiyle Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirmişti.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları