Gündem

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsim Vermeden Adnan Oktar’a “Soytarı” Dedi!

Son dakika! Beştepe’deki İl Müftüleri Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden eleştirdiği Adnan Oktar için “Sazlı danslı program yapan soytarı” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki İl Müftüleri Toplantısı’nda değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında FETÖ ile mücadeleye dikkat çeken Erdoğan, “FETÖ ile gerçek anlamda mücadele bizim zamanımızda yapılmıştır ama şunu da söylüyorum biz de geç kaldık. Bedelini de ödedik” dedi.

İsim vermeden Adnan Oktar’a da eleştiride bulunan Erdoğan, “Bizim hocalarımız instiyatif almadığı zaman hurafeci cahillere, televizyonlarda sazlı danslı program yapan soytarılara kalıyor” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları;

“81 vilayetimizde görev yapan siz kıymetli hocalarıma milletin evine hoş geldiniz diyorum. Bu toplantı diyanet İşleri Başkanlığımızın 1993’ten beri sürdürdüğü bir gelenek. Bu toplantı sizlerin milletin güncel dini meseleler hakkında görüş alışveriş yapmanıza vesile oluyor.

“DİN GÖREVLİLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Kalbindeki imam ve okunan selalardan güç alan bu millet tıpkı Kurtuluş Harbi’nde olduğu gibi istikbaline ve istiklaline sahip çıktı. Darbe gecesi her biri bir Sütçü İmam’a dönüşün tüm din görevlilerimizden Allah razı olsun.

Biz de 15 temmuz destanımızla iftihar etsek de Rabbim bir daha böyle bir destan yazman durumunda bırakmasın diyoruz. Tarih, ibret almayanlar için tekerrür eder. 15 Temmuz ihaneti ve FETÖ konusundaki öz eleştirimizi açık yüreklilikle yapmalıyız. Bu örgütün oluşturduğu tehdidin uzun yıllar farkına varılamaması üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur.

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları