Gündem

Reza Zarrab’tan Rüşvet Aldığı İddia Edilen Gardiyan Suçlamaları Kabul Etti

İran yaptırımlarını delmekten tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab’ın rüşvet verdiğini söylediği gardiyan Victor Casado’nun, daha önce “Rüşvet almadığı” yönündeki ifadesini değiştirerek “İtirafçı” olacağı açıklandı.

ABD’de İran yaptırımlarını delmekten tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab’ın rüşvet verdiğini iddia ettiği gardiyan Victor Casado’nun daha önce “Rüşvet almadığı” yönündeki ifadesinini değiştirerek “İtirafçı” olacağı bildirildi.

RÜŞVET ALMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Hakim karşısına çıkacak Casado’nun duruşması New York Güney Bölgesi Başsavcısı Geoffrey Berman’ın talebi üzerine ertelendi. Berman, davanın yargıcı Richard Sullivan’dan gardiyan Casado’nun daha önce “Rüşvet almadığı” yönündeki ifadesinini değiştirme kararı aldığı gerekçesiyle duruşmanın ertelenmesi istedi. Başsavcı Berman, Gardiyan Casado’nun suçunu itiraf edeceği duruşmanın 24 Ağustos ya da 3 Eylül’den sonraki bir tarihte yapılması talebinde bulundu.

ALKOL VE TELEFON KARŞILIĞINDA 45 BİN DOLAR

Reza Zarrab, geçen yıl duruşmalar sırasında tutuklu bulunduğu cezaevindeki bir gardiyana, cep telefonu ve alkol karşılığında Türk avukatı vasıtasıyla, yaklaşık 45 bin dolar rüşvet verdiğini iddia etmişti. İran’a yönelik yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara para aklamak gibi suçlar atfedilen Zarrab, Mart 2016’da ABD’de tutuklanmıştı. Davanın başlamasına kısa bir süre kala ise Zarrab kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla işbirliğine gitmişti.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir