Gündem

Öldürdüğü Kadının Cesediyle 850 Kilometre Giden TIR Şoförüne Müebbet!

Adana’da konaklama tesisinde aracına aldığı kadını öldürüp cesedini 850 kilometre uzaklıktaki Kocaeli’nin Gebze ilçesinde araziye bırakan TIR şoförü, müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

Adana’da aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürmesinin ardından cesedini yaklaşık 850 kilometre uzaklıktaki Kocaeli’nin Gebze ilçesinde araziye bıraktığı gerekçesiyle yargılanan TIR şoförü müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

KONAKLAMA TESİSİNDE ARACINA ALDI

Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolunun Çukurovailçesi mevkisindeki TIR konaklama tesislerinde 5 Temmuz 2017’de aracına aldığı Neslihan Apa’yı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Doğan Y. ile avukatı katıldı.

“ADALETE SIĞINIYORUM”

Dava dosyasında araştırılacak başka husus kalmaması nedeniyle mahkeme savcısı, esas hakkındaki mütalaasını verdi. Yaşanan olayı hatırlatan savcı, sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, hırsızlık suçundan ise kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı için beraatine karar verilmesini istedi. Son savunması sorulan Doğan Y. ise eski savunmalarını tekrarladığını belirterek, “Adalete sığınıyorum.” dedi.

İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMADI

Mahkeme heyeti sanığı, Neslihan Apa’yı kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edip, haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulamadı. Hırsızlık suçundan ise sanık hakkında beraat kararı verildi.

KADININ CESEDİYLE 850 KİLOMETRE YOL GİTMİŞTİ

Doğan Y. hakkında “kasten öldürmek” ve “kişinin malını koruyamayacak durumda olmasından veya ölmesinden yararlanarak hırsızlık” suçlarından hazırlanan iddianamede, sanığın nakliye şirketinde şoför olarak çalıştığı, 5 Temmuz 2017’de Adana’ya yük getirdiği, bir yıldır tanıdığı Neslihan Apa’yı telefonla arayıp buluştukları belirtilerek, şoförün birlikte olduğu kadını aracında bıçaklayarak öldürdüğü aktarılmıştı.

Sanığın, kadının cesedini TIR’daki yatağa koyduğu ve üzerini çarşafla örterek yoluna devam ettiği belirtilen iddianamede, Doğan Y’nin, Gebze’deki boş araziye götürdüğü Apa’nın cesedini kanala atıp üzerini otlarla kapattığı kaydedilmişti.

İddianamede, Doğan Y’nin yer göstermesi üzerine Gebze’deki kanalda yapılan aramada insan saç ve kemikleri ile dişlerinin bulunduğu, yapılan DNA testinde cesedin kadına ait olduğunun belirlendiği bilgisine yer verilmişti.

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları