Gündem

‘Manukyan’ Lakaplı Fuhuş Çetesi Liderinin Çocukları Doktor ve Akademisyen Çıktı

Adana merkezli 5 ilde yapılan operasyonda çete lideri “Manukyan” lakaplı kadının da bulunduğu 17 kişi adliyeye sevk edildi. Liderin çocuklarından ikisinin akademisyen olduğu birinin ise doktor olduğu ortaya çıktı.

Adana merkezli 5 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan çete lideri ‘Manukyan’ lakaplı kadının da aralarında bulunduğu 17 şahıs adliyeye sevk edildi. Çete lideri kadına ilk kez 17 yıl önce fuhuştan işlem yapıldığı belirlendi. Liderin 3 çocuğunun bulunduğu bu çocuklardan ikisinin akademisyen olduğu birinin ise doktor olduğu ortaya çıktı.

POLİS, FUHUŞ ÇETESİNİ TAKİBE ALDI

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, çete lideri ‘Manukyan’ lakaplı Afife F. olan şebekenin Adana merkezli İstanbul, Mersin, Hatay ve Diyarbakır’da çok sayıda kadına zorla fuhuş yaptırdığı ihbarını aldı. Polis bu ihbar üzerine çete lideri kadın ile çete mensuplarını teknik ve fiziki olarak takibe başladı.

ÇETE LİDERİ MANUKYAN’IN DA ARALARINDA OLDUĞU 19 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yaklaşık 3 aydır yapılan takip sonucunda polis, çetenin liderinin ihbarda olduğu gibi Afife F. isimli kadın olduğunu, çevresindeki şahısların kendisine ‘Manukyan’ dediğini ve kadınlara zorla, tehditle fuhuş yaptırıp para kazandığını belirledi. Eş zamanlı olarak 5 ilde 5 Temmuz günü 20 adrese yapılan baskında çete liderinin aralarında bulunduğu 19 zanlı gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar emniyete getirilerek sorguya alındı. Zanlılar sorgusunda birbirini suçladı. 2 zanlı ise emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

“MANUKYAN” LAKAPLI ÇETE LİDERİNİN ÇOCUKLARI DOKTOR VE AKADEMİSYEN ÇIKTI

Çete lideri kadına ilk kez 17 yıl önce fuhuştan işlem yapıldığı saptandı. Liderin 3 çocuğunun bulunduğu bu çocuklardan ikisinin akademisyen olduğu birinin ise doktor olduğu ortaya çıktı. Zanlı kadın ise ifadesinde kimseye fuhuş yaptırmadığını çete lideri olmadığını, telefondaki konuşmaların kendisine ait olmadığını söylediği öğrenildi. Ayrıca Afife F.’nin gözaltına alınan şahısların hiç birini tanımadığını da söylediği ileri sürüldü.

“OTELE GELEN MÜŞTERİ KADINLARI FUHŞA SÜRÜKLEDİ”

Manukyan lakaplı Afife F.’nin sevgilisi olan M.K. ile otele gelen kadın müşterileri kandırarak fuhşa sürüklemeye çalıştığı öğrenildi. Sevgililerin otele gelen alımlı kadın müşterilerin yanına gelip önce onlarla sohbet edip arkadaş olduğu daha sonrada “Çok güzel ve alımlısınız, bu size çok büyük paralar kazandırır” diyerek kandırmaya çalıştığı bu yolla da bir otel müşterisi kadını kandırıp fuhuş yaptırmaya başladığı belirlendi.

KARI-KOCA ÇIKTILAR

Operasyonda gözaltın alınan D.Ü. ve D.Ü.’nün karı koca olduğu F.Ü.’nün de yeğenleri olduğu bu şahıslarında kadınlara fuhuş yaptırdığı ileri sürüldü.

POLİS BALIKÇI KILIĞINA GİRMİŞ

Polis fuhuş yapıldığını tespit etmek için Karataş ilçesinde balıkçı kılığına da girdi. Zanlılar deniz kenarına kurulan ve numara verilen kabinlerde fuhuş yaptırdıkları için polis bu kabinlere yakın yerde kayıkla açılarak balık avlıyor numarası yaptı. Polis burada hem balık avlayıp hem de fuhuş yaptıranlara tek tek tespit ettiği öğrenildi. 5’i kadın 17 zanlı emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir