Spor

Manchester United, Rafael Varane İçin 830 Milyon TL’yi Gözden Çıkardı

İngiliz devi Manchester United, Real Madrid’de forma giyen Rafael Varane’ın transferi için 830 milyon TL’yi gözden çıkardı.

Mandatory Credit: Photo by Hoogte/REX Shutterstock (4929880u)
Raphael Varane of Real Madrid
Real Madrid vs Tottenham Hotspur, Audi Cup Preseason Friendly Football Match, Allianz Arena, Munich, Germany – 04 Aug 2015

Manchester United’ın Portekizli menajeri Jose Mourinho yaz transfer döneminde takımına istediği takviyeleri yapamamıştı. Ancak Portekizli teknik adam devre arasında bu durumu bir daha yaşamamak istiyor.

Özellikle savunma bölgesine transfer isteyen Mourinho için United yönetimi Harry Maguire, Boateng ve Toby Alderwireld transferleri için yaz döneminde yoğun mesai harcamıştı. Ancak bu 3 isimle de anlaşma sağlanamamıştı. United yönetimi hem Mourinho’yu hem de taraftarlarını memnun etmek için kesenin ağzını açtı.

FİYATI 100 MİLYON POUND

Hedefteki isim ise Real Madrid’in Fransız savunmacısı Raphael Varane var. Bu isim için United yönetimi 100 milyon poundu (830 milyon TL) gözden çıkardı.

Eğer bu transfer bu rakama gerçekleşirse Varane dünyanın en pahalı savunma oyuncusu rekorunu Liverpoolu van Dijk’ten almış olacak. Liverpool virgil van Dijk’i 85 milyon pounda transfer etmişti

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları