Gündem

Köyün Ortasında Oluşan Dev Çukur, Büyük Paniğe Neden Oldu!

Şanlıurfa’da Eyyübiye ilçesine bağlı Yamaçaltı kırsal mahallesinde kendiliğinden oluşan 8 metre derinliğinde, 5 metre genişliğindeki dev çukur köylüler arasında paniğe neden oldu.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesindeki bir köyün orta yerinde kendiliğinden oluştuğu öne sürülen 8 metre derinliğinde, 5 metre genişliğindeki çukur, köylüleri tedirgin etti. Duruma anlam veremediklerini belirten köylüler, yetkililerin bölgede inceleme yapmasını istedi.

YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİLER

Edinilen bilgiye göre olay, Eyyübiye ilçesine bağlı Yamaçaltı kırsal mahallesinde yaşandı. İddiaya göre, İsmail Çetinkaya’ya ait evin önünde aniden toprak çöktü. Panikleyerek bölgeye giden köylüler, yaklaşık 8 metre derinliğinde, 5 metre genişliğinde dev bir çukurun oluştuğunu gördü. Duruma anlam veremediklerini belirten köylüler, yetkililerin bölgede inceleme yapmasını istedi.

“ÇOK KORKTUK”

Evinin yakınında çukur oluşan İsmail Çetinkaya, 3 gün önce de toprak kayması sonucu evinin bir bölümünün yıkıldığını aktararak, tedirgin olduklarını söyledi. Yetkililerin bölgede araştırma yapmasını isteyen Çetinkaya, “Hayatımda ilk defa böyle bir çukur gördüm. Yaklaşık 10 metre derinliğinde ve 5 metre genişliğinde bir çukur oluştu. İlk önce çok korktuk. Yetkililerden yardım istiyoruz. Bundan 3 gün önce de evimin bir kısmı toprak çökmesi sonucu yıkıldı. Tedirginiz, en azından birileri gelip inceleme yaparsa, ne olduğunu anlarız” dedi.

İNCELEME YAPILMASINI İSTİYORLAR

Köy sakinlerinden Aziz Taş da oluşan çukurun tehlike arz ettiğini belirterek, bölgede inceleme yapılmasını istedi.

 

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları