Gündem

Kent Meydanına Asılan Yunanca 30 Ağustos Afişlerini Gören Adanalılar Şaşkına Döndü

Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü öncesi asılan “Eğer 30 Ağustos’ta savaşı Yunanlar kazansaydı, bu pankart böyle olurdu” yazılı Yunanca, İngilizce ve Fransızca afişler vatandaşları şaşkına çevirdi.

Adana’da merkez Seyhan ilçe Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü öncesi kentin farklı noktalarına astığı Yunanca, İngilizce ve Fransızca afişler, dikkat çekti.

YUNANCA, İNGİLİZCE VE FRANSIZCA PANKARTLAR ASILDI

Seyhan Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Eğer 30 Ağustos’ta savaşı Yunanlar kazansaydı, bu pankart böyle olurdu’ yazılı Yunanca pankartları görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Kentin farklı noktalarında aynı afiş İngilizce ve Fransızca olarak asıldı. Bu afişlerde de İngilizler ve Fransızların savaşı kazanması halinde pankartların bu şekilde hazırlanacağı belirtildi.

“ÇOK ŞÜKÜR ZAFER BAYRAMINI ANA DİLİMİZLE KUTLAYABİLİYORUZ”

Bir başka pankartta ise “Çok şükür zaferi biz kazandık ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ana yurdumuzda, ana dilimizle kutlayabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

AFİŞLERİ GÖREN VATANDAŞLAR ÇOK DUYGULANDI

 

Vatandaşlar, afişleri görünce çok duygulandıklarını söyledi. Pankartlardaki yazının anlamını internete yazarak öğrendiğini belirten Ertan Girgiz adlı vatandaş, “Gerçekten çok anlamlı. Çok duygulandım şu an. Ama Türkçe yazıldı işte, başaramadılar. Bu yazıyı umarım her yere yazarlar. İnşallah kıyamete kadar da Türkçe yazılacak” dedi.

“YAZININ ANLAMINI ÖĞRENİNCE ÇOK ETKİLENDİM”

Farklı dilde yazılan pankartı ilk gördüğünde Rusça zannettiğini belirten Derya İlhan ise yazının anlamını öğrendikten sonra çok etkilendiğini ve savaştaki verilen mücadelenin ne mutlu ki başarıya ulaştığını söyledi.

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları