Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu’na İzmir’de soğuk duş

Son dakika haberi… Genel başkanlık yarışının resmen başladığı CHP’de gerilim sürüyor. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tepki de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan. İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da 24 Haziran’da yapılan seçimlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisinde acil bir değişimin zorunlu hale getirdiğini bildirdi. Öte yandan Kocaoğlu’nun bu açıklaması parti tabanında yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi. Kocaoğlu’nun açıklamalarına CHP’li vekillerden tepki geldi. Tepkiler içerisinde en serti ise CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’dan geldi. Bayır, “Bunun yerel seçimlere 9 ay kala yapılması düşündürücü. Herkes kendi işini yapsın. Siyaset yapmak Aziz Bey’in işi değil. Aziz Bey, seçilmiş belediye başkanıdır ve İzmirlilere hizmet etmesi gerekiyor” dedi.

CHP’yeni tartışma… İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun CHP’de acil değişim çağrısına CHP’li İzmir Milletvekillerinden sert tepki geldi. Yaptığı yazılı açıklama ile dikkatleri üzerine çeken Başkan Kocaoğlu, “24 Haziran seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisinde acil bir değişimi zorunlu hale getirmiştir. Kamuoyu ve parti tabanının talebi de bu doğrultudadır. Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır. Bu düşüncelerimi kamuoyuyla saygıyla paylaşırım” dedi.

CHP’DE MİLLETVEKİLLERİNDEN KOCAOĞLU’NA TEPKİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, 24 Haziran seçimlerinin ‘Cumhuriyet Halk Partisi’nde acil bir değişimi zorunlu hale getirdiği’ yönündeki açıklaması, kentte parti içinde yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Kocaoğlu’nun sözleri için “Çok talihsiz bir açıklama. Herkes kendi işine bakmalı. Bu partinin genel başkanlık sorunu yok” dedi.

EN SERT TEPKİ TACETTİN BAYIR’DAN

Aziz Kocaoğlu’nun açıklamalarına en sert tepkiyi ise CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır verdi. CHP İzmir İl Başkanlığı görevi sırasında da Kocaoğlu ile yıldızı hiç barışmayan Bayır, şunları söyledi:

“Yavaş yavaş partinin il başkanını belirlemeye cesaret etmesi, ilçe başkanlarını ayağına çağırması, partinin PM’ye girecek üyelerini, milletvekili adaylarını belirlemesi, ilçe belediye başkanlarını belirlemesi… Adam aslında kendini herkesin üstünde görüyor. Şimdi de genel başkanı belirlemek istiyor. Bunun yerel seçimlere 9 ay kala yapılması düşündürücü. Herkes kendi işini yapsın. Siyaset yapmak Aziz Bey’in işi değil. Aziz Bey, seçilmiş belediye başkanıdır ve İzmirlilere hizmet etmesi gerekiyor.”

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir