Dünyadan

Kanada’da Silahlı Saldırı, En Az 15 Yaralı

Toronto şehir merkezinde silahını 25 kez ateşleyen saldırgan, en az 15 kişiyi vurdu. Büyük paniğe yol açan saldırı sırasında insanlar çığlıklar atarak kaçmaya çalıştı.

Kanada’nın Toronto kent merkezinde katliama yol açan bir silahlı saldırı gerçekleşti. Greektown kentinde yerel saatle akşam 22.00’de bir saldırgan, peş peşe ateş açtı. 25 kez ateşleyen saldırgan, en az 15 kişiyi vurdu. Büyük paniğe yol açan saldırı sırasında insanlar çığlıklar atarak kaçmaya çalıştı.

9 KİŞİYİ VURDU

Ülkeyi şoka sokan saldırıda en az dokuz kişinin öldüğü söyleniyor. Hayatını kaybedenler arasında bir genç kız da bulunuyor. Saldırı dünyada ilk haber oldu, uluslararası ajanslar peş peşe ‘son dakika’ koduyla gelişmeleri aktardı. Kanadalı gazeteci Jeremy Cohn, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kurbanların birkaç sokağa yayıldığını bildirdi.

25 SİLAH SESİ DUYULDU

Görgü tanıkları 25 silah sesi duyduklarını söylüyor. CBC News’e konuşan Jody Steinhauer, ailesiyle restoranda yemek yerken silah sesleriyle irkildiklerini belirtti, “İnsanların çığlıklarını duymaya başladık” dedi.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir