Gündem

İYİ Partili Özdal “Vatandaşı perişan ettiler

Yerel seçim hazırlıklarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal, “Biz İYİ’ler olarak öğrencinin mutlu olduğu, emeklinin huzurlu yaşadığı, geçim sıkıntısının olmadığı bir düzen inşaa edeceğiz” dedi.

Sümeyra KIRCA/YENİÇAĞ

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal, yaklaşan seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Teşkilat olarak seçimlere hazır olduklarını dile getiren ve aday belirleme konusunda çalışmaların hâlâ devam ettiğini belirten Özdal, tüm ilçelerde kendi adaylarıyla seçime katılacaklarını kaydetti.

Seçimde her sandık başında bir İYİ’nin olacağına vurgu yapan Özdal, “Biz İYİ’ler olarak öğrencinin mutlu olduğu, emeklinin huzurlu yaşadığı, geçim sıkıntısının olmadığı bir düzen inşaa edeceğiz” dedi.

Kentin sorunları ve çözümleri hakkında vatandaşa bilgi verdiklerini anlatan Özdal, Malatya’nın problemleri “Tekstil sanayimiz bitti kayboldu, kayısı üretimi çiftçimizi mutlu etmiyor, tütün ekimi bitti. Tekel Sümerbank Şeker Fabrikası ve Hekimhan Demir Çelik işletmelerinin kapanması hem istihdam alanında hemde emtia üretiminde şehri cazibe merkezi olmaktan çıkardı, bu tesis ve fabrikaların alanları arsa rantcılarına peşkeş çekildi” diyerek sıraladı.

Ekonomik kriz nedeniyle vatandaşın biliçli olarak maddi imkanlarını kıstıklarını vurgulayan Özdal, “Emekli perişan, iflas ve intihar oranlarında anormal artış var. Biz İYİ’ler olarak asayişin berkemal olduğu, herkesin bir işi olduğu, dünya gerçeklerini içeren bir eğitim, mezuniyetten sonra devletin iş alanları açtığı, hem hastaların hem de personelin huzurlu olduğu bir sağlık sistemi inşa edeceğiz. Sanayici ve yatırımcıyı destekleyen, tarımı cazip hale getiren, rantcıların değil üreticilerin desteklendiği bir ekonomi vaad ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ:

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir