Sağlık

HPV Hastalığı Tedavisi | Hpv Virüsü

HPV Hastalığı Son Yılların En Çok Cinsel Yol İle Bulaşıcı Hastalıklarından Bir tanesidir. Öpüşme ile bile bulaşabilen bu hastalık Human Papilloma Virusu olarak adlandırılır ve 40 dan fazla çeşiti vardır. Genellikle insan vücuduna girer ve bağışıklık sistemi ile savaşır eğer bağışıklık sisteminizi yener genital bölgede Siğiller Oluşmaya başlar ve bu hastalığa verilen isim Hpv’ dir

HPV Hastalığı bulaşıcı mıdır ?

HPV  hastalığı bulaşıcıdır oral ve anal yollar ile en çok şekilde bulaşır eğer kişinin herhangi bir yerinde siğil var ise temas yolu ile bulaşır ve prezarvatif takmak hastalığın bulaşmasını %60 engeller. Bir çok araştırmada sık kullanılan Duş havlularından bulaşma riski bile çok fazladır.

HPV Hastalığı Tedavisi Varmı ?

HPV Hastalığı Belirgin bi tedavi yöntemi yoktur çıkan siğiller yakılır ama bir çok yapılacak önlem ile bu hastalığın vücuttan atılması sağlanabilir.

  • Sigara Ve Alkol gibi bünyeyi yoran maddelerden uzak durmak
  • Spor Ve Egzersiz yapmak
  • Düzenli Beslenme
  • Genital Bölgedeki siğilli bölgeyi jilet ile traş etmemek
  • Ek gıda takviyesi alma (vitamin hapları gibi )
  • Düzenli Uyku

Genital bölgenizde siğil var ve doktora gittiyseniz eğer mutlaka yaktırın ve doktorunuz yakma sırasında size hpv testi yapıcaktır. hpv yakılan yerde tekrar çıkmaz ama diğer bölgelerde çıkma ihtimali yüksektir eğer yaşınız uygunsa hpv aşısı doktorunuza danışarak tekrar çıkmaması için yaptırın. Hpv hastalığı chekup ve kan testi ile çıkmaz mutlaka test yaptırın düzenli aşınızı olun.

HPV Virüsünün Neden Olduğu Hastalıklar .

Rahim ağzı kanseri olan %89 kadın hpv ve siğiller kansere çevirdiği için rahim kanseri olurlar. hpv hastalığı erkekler için çok büyük hastalıklara neden olmaz ama ağız ve penis kanserine yol açabilme ihtimali görülmüştür.

 

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir