Spor

Erzurumspor’un Yeni Yıldızı Lennart Thy FIFA Fair-Play Ödülünü Kazandı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a transfer olan futbolcu Lennart Thy, geçtiğimiz sezon kök hücre bağışlayarak hayat kurtarmış, yaklaşık 2 hafta forma giyememişti. Thy, FIFA Fair-Play ödülünün sahibi oldu.

FIFA tarafından 2018 yılının en iyilerinin belirlendiği gala töreni, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlendi. France Football dergisi ile 2010’dan itibaren yürütülen ortaklığın sona ermesinin ardından hayata geçirilen “Yılın En İyileri Ödülleri”, FIFA tarafından üçüncü kez dağıtıldı.

FIFA Fair-Play Ödülü’nü bu sezon Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da forma giyen Alman Lennart Thy kazandı.

ABD’Lİ HASTAYA BAĞIŞTA BULUNMUŞTU

26 yaşındaki Thy bu ödüle, geçen sezon takımı Venlo’nun PSV ile maç yapacağı gün bir hastaya kök hücre bağışında bulunması nedeniyle layık görüldü. Thy, bağış sonrası “Söz konusu dönemde 1-2 hafta idmana katılamadım, hocalarımdan bunun için izin almıştım. Hatta hafta sonu da PSV ile önemli bir maçımız vardı. O maça rağmen benim için birine yardım etmek daha büyük önem taşıyordu. Ligde o hafta sonu oynanan tüm maçların 11. dakikasında alkışlandım. O hafta kadroda olmamama rağmen haftanın oyuncusu seçildim. Tüm Avrupa’da bu olay yankı buldu. Bu, insanlık adına sorgusuz sualsiz yapılması gereken bir şeydi.” ifadelerini kullanmıştı.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları