Gündem

Emekli Amiral Ertürk, Akit TV’de katıldığı programda sunuculara zor anlar yaşattı

Akit TV’de Emekli Amiral Türker Ertürk şoku: ‘Akit TV sunucusuna siz de FETÖ’cüsünüz’ dedi.

Emekli Amiral, araştırmacı yazar Türker Ertürk,  Akit TV’de katıldığı programda sunuculara zor anlar yaşattı.

Odatv’nin yaptığı habere göre Akit TV ‘de yayınlanan Yusuf Ozan Demir’in sunuculuğunu yaptığı, “Asıl Mesele” adlı programa katılan Türker Ertürk, Deniz Harp Okulu Komutanı iken, cemaatin kendisine operasyon yaptığını, bu operasyonun medya ayağını ise Akit TV’nin üstlendiğini söyledi.

FETÖ hakkında konuşan Ertürk, 28 Şubat kararları uygulansaydı, 15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleşemeyeceği de sözlerine ekleyerek, FETÖ’nün bir karşı devrim örgütünün olduğunu söyledi.

Programın diğer konuğu olan Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun’la FETÖ ve Laiklik tartışmasına giren Ertürk, Coşkun’un, “FETÖ’yü büyütüyorsunuz” sözleri üzerine, “Siz daha önce FETÖ’yü öven birçok şey yaptınız, 2013’ten önce neyi iddia ediyordunuz” diye sordu, Coşkun Ertürk’ün bu sözlerine karşı çıkarak, “ben alnımın akıyla her şeyi açıkladım” dedi.

“FETÖ’yü büyüten kafa hangi kafa biliyor musunuz, 2002’de iktidara gelen kafa” sözleriyle iktidara yüklenen Ertürk, sözlerine şöyle devam etti:

“1996 ben, 6 tane astsubayı gemimden attım. 2017 senesinde bir KHK’ya bakarken bir baktım, benim 1996’da attıklarımı iktidar 2017’de atmış. Onları almışlar silahlı kuvvetlerin içine, şimdi FETÖ’cü diye atıyorlar. Yani iktidar benim 1996’da geldiğim yere 2017’de geldi.”

Laikliği savunan Ertürk, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Laikliğin olmadığı yerde iç barış olmaz, laikliğin olmadığı yerde emperyalizmin enstrümanı olursunuz.”

Kamu kuruluşlarının İslam’dan ayrıldığını ifade eden Coşkun, İslam’ı dışlandığını, hor görüldüğünü ve yeni bir din icat edildiğini bu dinin adının Kemalizm olduğunu söyledi.

Bu sözlere karşı çıkan Ertürk, “Kemalizm ahlaktır, Kemalizm bu toprakların sesi olmak demektir” diyerek bu sözlere karşı çıktı.

(Kaynak: medyasiyaset)

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir