Gündem

Bilgisayarını Tamirciye Veren Genç Kadın Özel Fotoğraflarıyla Şantaja Uğradı

İstanbul’da yaşayan genç kadın bilgisayarını tamirciye verdi. Tamircinin, bilgisayardaki özel fotoğrafları kendi bilgisayarına aktarıp şantaj yaptığını söyleyen genç kadın dava açtı.

İstanbul’da yaşayan Sıla B. isimli genç kadın, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine diz üstü bilgisayarını tamirat için bıraktığı işyeri sahibiyle mahkemelik oldu. Tamircinin, bilgisayardaki özel fotoğrafları kendi bilgisayarına aktarıp şantaj yaptığını söyleyen Sıla B. dava açtı.

“ELİMDE ÖZEL FOTOĞRAFLARIN VAR, ÇOK GÜZELSİN ARKADAŞ OLALIM”

Vatan gazetesinin haberine göre; Erol A.’nın kendisine şantaj yaptığını öne süren genç kadın yaşadıklarını şöyle anlattı;

Kendime ait laptopu yazılım ve bazı programları çalışmadığı için Levent’te bu işleri yapan bir iş yerine götürdüm. Bir gün sonra yapıldığını söylediler ben de gidip laptopu aldım. Aradan 15 gün geçtikten sonra beni bilmediğim bir numaradan arayan kişi, ‘elimde mail hesabın, sosyal medya hesapların var. Özel fotoğrafların var çok güzelsin seninle arkadaş olmak istiyorum’ dedi. Onu tersledim.

ÖZEL VE AÇIK FOTOĞRAFLARIMI SOSYAL MEDYA HESABIMA KOYDU

Bunun üzerine özel ve biraz da açık olan fotoğrafımı sosyal medya hesabıma koydu. Dediğini görünce hemen hesaplarımın şifrelerini değiştirerek kapattım. Aklıma bilgisayarımı yaptırmak için verdiğim yer aklıma geldi. Erol A.’yı aradım durumu sordum. İnkar etmeyerek benimle olmak istediğini söyledi.

 

“AMACIM ŞANTAJ YAPMAK DEĞİLDİ”

Erol A. ise savcılıkta, “Kötü niyetim yoktu, amacım da şantaj yapmak değildi” diye kendini savundu.

SAVCILIK, 2 YILDAN 4 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEDİ

Savcılık Erol A. hakkında “Kişisel verileri hukuka aykırı şekilde ele geçirme yayma” suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istedi.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları