Gündem

Ankara’daki tren kazasında 9 vatandaşımız hayatını kaybetti

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz İstasyonu’nda kaza yaptı. Yüksek Hızlı Tren, 206 yolcu taşıyordu.

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, kaza yerindeki incelemelerin ardından yaptığı açıklamada “3’ü makinist olmak üzere toplam 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 47 vatandaşımız da tedavi görmektedir” dedi.

Son dakika haberi: Sabah 06.30 sıralarında Ankara YHT Garı’ndan Konya yönüne hareket eden YHT,  Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda, yol kontrolü yapan kılavuz trenle çarpışarak raydan çıktı ve üst geçidin ayağına vurdu.

Kaza sonrası üst geçidin bir kısmı iki vagonun üstüne göçerken bazı vagonlar da devrildi. Olay sonrası yaralanan çok sayıda yolcuya 112 Acil Servis, itfaiye ve  UMKE ekiplerince müdahalede bulunuldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; YHT’nin, yol kontrolü yapan ve bir kamyon büyüklüğünde olan kontrol lokomotifi (kılavuz tren) ile çarpıştığı belirtildi. Açıklamada, kılavuz trenin o noktada olmaması gerektiği ifade edildi.

İLK İHBARDAN 1 DAKİKA SONRA…

Olayın ardından 112 Acil Çağrı Merkezi itfaiye birimine tren kazası ile ilgili saat 06.38’de ihbar geldiği öğrenildi. Çeşitli noktalardaki istasyonlardan toplam 55 İtfaiye personelinin 20 araçla birlikte 06.39’da olay yerine sevk edildiği belirtildi.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir