Gündem

Alp Dağları’nda Kaybolduktan 26 Yıl Sonra Cesedi Bulunan Türk Dağcının Son Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

Alp Dağları’nda dağcılık yaparken buzulların altında kalarak kaybolan Kayserili dağcının cenazesi, 26 yıl sonra dağcılar tarafından bulundu. Türk dağcının kaybolduğu dağda çekildiği fotoğraf ortaya çıktı.

Fransa’da bulunan Alp Dağları’nda kaybolduktan 26 yıl sonra cenazesi bulunan Kayserili dağcının kaybolduğu dağda çektiği fotoğraf ortaya çıktı. Dağcılığı hobi olarak yapan Hasan Tarım’ın cenazesinin geçen yıl bulunduğu ve DNA işlemlerinin ardından ailesine teslim edildiği öğrenildi.

26 YIL ÖNCE ALP DAĞLARI’NDA KAYBOLDU

Edinilen bilgiye göre, Kayserili Hasan Tarım 1991 yılında 21 yaşındayken Alp Dağlarına çıktı. Burada buzulların altında kalan Tarım’ın naaşına bir daha ulaşılamadı.

CENAZESİNİN 1 YIL ÖNCE BULUNDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Alp Dağları’na çıkan bir grup dağcı, Hasan Tarım’ın cenazesini buldu. Ailesiyle beraber Almanya’da yaşayan ve dağcılığı hobi olarak yapan Hasan Tarım’ın cenazesinin geçtiğimiz yıl Ağustos ayında bulunduğu ortaya çıktı.

İTALYA POLİSİ CENAZEYİ AİLESİNE TESLİM ETTİ

Cenazenin bulunmasının ardından baba Yusuf ve annesi Leyla’dan DNA örnekleri alındı. 2.5 ay süren DNA çalışmasının ardından İtalya polisi cenazeyi ailesine teslim etti. Tarım’ın o dönemde Almanya’da bir fabrikada staj gördüğü ve dağcılığı da hobi olarak yaptığı öğrenildi.

DAĞDA ÇEKİLDİĞİ FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKTI

26 yıl sonra cenazesi bulunan Kayserili dağcının kaybolduğu dağda çektiği fotoğraf ortaya çıktı.

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları