Dünyadan

13 Kişiyi Öldüren Dişi Kaplanı Yakalamak İçin Erkek Parfümüyle Tuzak Kurulacak!

Hindistan’da 13 kişiyi öldürmekle suçlanan ve hakkında ‘vur’ emri bulunan dişi kaplanı bir türlü yakalayamayan yerel yetkililer, büyük kedileri cezbettiği söylenen Calvin Klein’ın ‘Obsession For Men’ parfümüyle tuzak kurmayı planlıyor.

Hindistan’ın batısındaki Maharaştra eyaletinde 13 kişiyi öldürmekle suçlanan bir dişi kaplanı ölü ya da diri yakalamak için bir aydır yürütülen seferberlik sonuç vermezken, alışılmadık bir ‘silahın’ devreye girmesi gündemde. Devriyeler, kızılötesi kameralar ve hatta filler dişi kaplanının yerini bulamazken, yerel yetkililer çareyi Calvin Klein’ın ‘Obsession’ parfümünde arıyor.

“BİR YETKİLİMİZ PARFÜMÜ SATIN ALDI”

AFP’ye konuşan orman idaresi yetkilisi A.K Mişra, “Birisi bize Calvin Klein parfümünü kullanarak kaplanı tuzağa düşürmemizi tavsiye etti. Bir yetkilimiz de parfümü satın aldı. Böyle bir denemede bulunabiliriz, ama henüz karar vermedik.” dedi.

PARFÜM, BÜYÜK KEDİLERİ CEZBEDİYOR

2013 yılında ABD’deki bilim insanları, Calvin Klein modaevinin ‘Obsession For Men’ isimli parfümünün büyük kedileri cezbettiğini saptamıştı. Büyük kedileri kendinden geçiren ise ‘Obsession’ın içerdiği misk kedisi dışkısına dayanan sentetik bir aroma.

Hindistan medyası da daha önce Tamil Nadu eyaletinde ‘Obsession’ kullanılarak bir kaplanın tuzağa düşürüldüğünü yazdı.

“GÖRÜLDÜĞÜ YERDE VURULABİLİR”

Diğer yandan insan yiyen dişi kaplana yerel halk ‘yeryüzü’ anlamına gelen ‘Avni’ adını taktı. Geçen yıl 5 köylüyü öldürdüğü söylenen, 2016’daki 8 ölümün de sorumlusu olduğuna inanılan Avni için yargıdan “Görüldüğü yerde vurulabilir” kararı da çıktı.

Hayvan hakları savunucularının kararı iptal çabaları, Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi.

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları

Related Posts

güvenlik kamera, güvenlik kamerası fiyatları